Spotkanie z A.Stein CO ZAMIAST KAR?

Co zamiast kary? Część z Was już wie. Część z Was ma wĄtpliwości czy to dobra droga…

Rodzicielstwo jest w tej chwili postrzegane jako bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie. Ilość porad i poradników dotyczących wychowania rośnie z każdym rokiem. A mimo takiego dostępu do informacji, często rodzice czują się zagubieni i bezradni w swoich relacjach z dziećmi.

Coraz więcej też jest rodziców, którzy chcieliby bardziej świadomie budować swoje relacje z dziećmi. Rozwijać się w swojej rodzicielskiej roli.

Kiedy pojawiają się trudne sytuacje wychowawcze rodzice sięgają po stare tradycyjne metody i czasem dostrzegają, że nie spełniają one do końca ich oczekiwać. Zastanawiają się wtedy, w czym leży problem i zaczynają poszukiwania.

Na spotkaniu postaramy się więc opowiedzieć jak w prosty sposób podejmować decyzje dotyczące tego, która metoda może się sprawdzić w relacjach z dziećmi a którą warto potraktować ostrożnie. Pokażę, dlaczego tak wiele rodziców ma wątpliwości dotyczące karania swoich dzieci. Czasem czują dyskomfort, albo nie rozumieją reakcji swoich dzieci.

Zaproponujemy też parę sposobów i narzędzi dużo skuteczniejszych w wychowaniu niż karanie.

Agnieszka Stein est absolwentką psychologii klinicznej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej, roczny, intensywny kurs NVC (Porozumienia bez Przemocy), a także Kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. W życiu zawodowym zajmuje się wspieraniem Rodziców w ?procesie wychowawczym? i pomocą w kryzysowych sytuacjach. Prowadzi liczne warsztaty dla rodziców i szkoli profesjonalistów pracujących z dziećmi. Pracuj jako psycholog w gimnazjum i przedszkolu. Jest współautorką strony internetowej poświęconej Rodzicielstwu Bliskości www.dzikiedzieci.pl. i autorką książki Dziecko z bliska, w której opisuje swoją koncepcję 3R. Prywatnie jest mamą.