ZdrowyPrzedszkolak.org

Szanowni Państwo pragniemy zaprosić Państwa do Programu ?Zdrowy przedszkolak.org?.

Projekt powstał z myślą o rodzicach i instytucjach mających wpływ na sposób odżywiania, profilaktykę oraz edukację dzieci.

?Zdrowy przedszkolak.org ? ma na celu nie tylko edukację merytoryczną rodziców oraz pracowników przedszkolnych lecz również wsparcie placówek na drodze do zmiany sposobu odżywiania w przedszkolach. Program dąży do wyeliminowania z jadłospisu, małymi krokami wszystkich produktów wysoko przetworzonych na rzecz diety jak najbardziej naturalnej i sezonowej. Przedstawiamy możliwości wprowadzania zmian w codziennej diecie na poziomie zdrowszych zamienników dla tradycyjnie stosowanych produktów spożywczych. Staramy się Państwu pokazać, że zmiany są możliwe i to małym kosztem dla przedszkoli.

Spoglądamy na typową w obecnych czasach dietę, opartą na pożywieniu wysoko przetworzonym, zawierającym za dużo cukrów prostych i monotonną.  Konsekwencje takiej diety umiejscowiły polskie dzieci w czołówce najbardziej otyłych (29% 11-stolatków jest otyłych wg WHO).

Zapraszamy Państwa na  spotkanie ? wykład dla dyrektorów i kadry przedszkolnej, podczas którego przybliżymy cele i założenia projektu. Omówione zostaną etapy wejścia do programu ?Zdrowy przedszkolak.org ?. Przedstawione zostaną kosztorysy zdrowych posiłków opracowane przez specjalistów. Podczas spotkania poruszone będą zagadnienia związane z wpływem odżywiania na rozwój dzieci.

Spotkanie odbędzie się w Łodzi, w Przedszkolu Miejskim nr 152 (ul. Retkińska 78), 25 października 2012

9:30 (I Tura)

12:00 (II Tura).

W ramach projektu umożliwiamy:

  • przygotowanie modelowych jadłospisów dla dzieci przedszkolnych oraz pracę nad jadłospisami z Państwa przedszkola
  • opiekę merytoryczną nad jadłospisem w późniejszym okresie oraz pomoc we wdrażaniu zmian w diecie dzieci (trzy etapy pracy nad jadłospisem)
  • warsztaty na temat naturalnego odżywiania dzieci w przedszkolu (na interesujące Państwa w przyszłości tematy) dla Rodziców
  • współpracę placówek przedszkolnych z podmiotami zajmującymi się produkcją i dystrybucją produktów uzyskanych w oparciu o ekologiczne procesy w zgodzie z naturą (kontakty z dostawcami zdrowej żywności)

Już dziś zapraszamy do zapoznania się z artykułami na temat naturalnego odżywiania na stronie projektu  zdrowyprzedszkolak.org .

Chęć wzięcia udziału w Projekcie prosimy potwierdzić u organizatora spotkania w Łodzi wysyłając wiadomość na adres drdorota@poczta.fm. Koszt uczestnictwa w warsztacie to  dobrowolna kwota  za przedszkole na pokrycie kosztów organizacyjnych spotkania oraz cele rozwoju projektu.

Twórca  projektu Zdrowy Przedszkolak.org: Emilia Lorenc, dietetyk, biolog molekularny, diagnosta laboratoryjny,

Fundacja Instytut Medycyny Integracyjnej,

Organizatorzy spotkania w Łodzi: 

Magda Kubik – moderator projektu ZP.org, Fit and you

Dorota Grodecka StomatologiaBEZprzemocy.pl

Agnieszka Chojnacka- Gawińska Przedszkole Ekoludek

Partnerzy:  Łódzkie Mamy. , Green Family , Przedszkole nr 152 , Piktor, Baby Club Cafe, W  te pędy.

a ostatecznie bylo tak 😉

http://www.zdrowyprzedszkolak.org/lodz/

zobacz także:

Spotkania z dentystą dla Rodziców
Pokaz filmu uwolnic poród
Warsztaty dla dzieci w Baby Club Cafe
Spotkanie z Agnieszką Stein

Proszę nie publikować zdjęć i tekstów umieszczonych na stronie jako własnych. Jest to niezgodne z prawem. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)