Dziecko z bliska

Autor: Agnieszka Stein

Wydawnictwo: mamania

Agnieszkę Stein uważam za swoją ?Matkę Chrzestną w Rodzicielstwie Bliskości?. Z jej wpisami na DzikieDzieci.pl stawiałam pierwsze kroki w tym temacie. Bardzo cenie jej artykuły w prasie i w Internecie. Miło było czytać, że nie jestem z kosmosu i że kierowanie się intuicją, a nie super radami super niań jest najlepsze dla naszej rodziny. Tym bardziej czekałam na wcześnie zapowiadaną CAŁĄ książkę.

Książka jest przemyślana, wyważona, pełna spokoju. Napisana z pełnym przekonaniem i wiarą w ten konkretny model relacji rodzic-dziecko. Stanowi zwartą całość. Zawiera szerokie wprowadzenie do tego, czym jest rodzicielstwo bliskości, aby potem skupić się na rozwoju emocjonalnym dziecka, powstawaniu i znaczeniu więzi rodzic-dziecko, aż do analizy konkretnych sytuacji.

Bardzo podoba mi się ta książka. Nikt mnie w niej nie ocenia. Nikt nie mówi ?rób tak, nawet jeśli czujesz inaczej?. Dostaję pełną wolność decyzji i reagowania, jeśli tylko moja rodzina pozostaje w równowadze. Bo autorka wie, że każda rodzina jest inna, kieruje się innymi wartościami i ma inne priorytety.

Ta książka jest o emocjach ? rodziców i dziecka. Jest o tym, jak emocje wpływają na nasze RELACJE. O tym jak te emocje REGULOWAC, aby nikomu nie stała się krzywda. A na koniec, jak te przekuć te emocje, żeby nas wzbogaciły i spowodowały nasz ROZWÓJ.

A jeśli jesteście ciekawi, co ma wspólnego jazda na słoniu do ?wychowywania? dziecka, to musicie przeczytać te książkę? 😉

Proszę nie publikować zdjęć i tekstów umieszczonych na stronie jako własnych. Jest to niezgodne z prawem. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)